Aktualności

Międzyszkolna Gra Miejska

Młodzieżowa Rada Powiatu Starogardzkiego (MRPS) zorganizowała Międzyszkolną Grę Miejską w ramach Forum Samorządów Szkolnych.
  Uczestnicy, będący uczniami pięciu różnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu starogardzkiego, tworzyli drużyny, które miały określone zadania do wykonania na terenie Starogardu Gdańskiego. Za każde poprawne odpowiedzi oraz dobrze wykonane zadania byli odpowiednio punktowani. Łącznie drużyny odwiedziły 15 miejsc, mających wpływ na historyczne, bądź codzienne życie mieszkańców miasta. Były to m. in. Rynek, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Straż Pożarna, pomnik harcerzy itd.


  Finał akcji miał miejsce w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, gdzie wszyscy uczestnicy obejrzeli zrobione przez każdą drużynę zdjęcia na poszczególnych etapach Gry. Po podliczeniu punktów najlepszymi okazali się uczniowie Technikum nr 2, drugie miejsce zdobyli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego, a trzecie II Liceum Ogólnokształcącego. Z wypowiedzi uczestników Gry Miejskiej wynika, że projekt ten był świetną zabawą i chętnie w nim uczestniczyli. Mamy nadzieję, że wkrótce uda się nam zorganizować kolejną jej edycję.
- Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom oraz naszemu sponsorowi: restauracji „Fresh Gordon” za pomoc w przygotowaniu Międzyszkolnej Gry Miejskiej - mówią młodzi radni z MRPS.

GALERIA ZDJĘĆ ->

Przejdź na nasz funpage
Kanał OPP Starogard Gdański
MRPS
Pobierz Informacje w formacie RSS
MRPS na Twitterze