Aktualności

MŁODZI GÓRĄ

Festiwal Artystyczny Młodzi Górą to kolejna impreza na festiwalowej mapie Polski. Ale czy to kolejne wydarzenie, które ma tylko powodować dobrą zabawę? Zdecydowanie nie! Najważniejszą cechą tego festiwalu jest jego idea, polegająca na przekonaniu naszego społeczeństwa do faktu iż Polska młodzież potrafi robić wielkie i wspaniałe rzeczy, bo właśnie one dzieją się na Festiwalu Młodzi Górą!

I. Edycja odbyła się 1 lutego 2013r. w Pelplinie, II. w tym samym mieście 29 sierpnia 2013r. Przed nami kolejne odsłony festiwalu, który w myśli organizatorów na przełomie lat osiągnie ogólnopolskie znaczenie. Już wkrótce bo 15. marca odbędzie się III. Edycja Festiwalu, tym razem w Starogardzie Gdańskim. Organizatorem III Edycji Festiwalu jest Młodzieżowa Rada Powiatu Starogardzkiego.

 

Głównym celem i założeniem tej imprezy jest pokazanie, że tak bardzo wartościowa młodzież w naszym kraju potrafi robić cudowne rzeczy, które mogą być realizowane przez ogromną siłę tkwiącą w tych ludziach. Chcemy mówić, że powiedzenie „ach ta dzisiejsza młodzież” już nie jest aktualne! Chcemy tworzyć społeczność, która wspólnie będzie działać ku jednej idei, idei wolnej i pięknej młodości, oraz pokazywania siły młodych ludzi!
W jaki sposób mówimy o tych ideach? Czy to tylko nic nie wnoszące zdania? Od słowa zaczynamy, aby następnie przejść do artystycznego działania, które powoduje że ten festiwal i jego założenia są tak bardzo autentyczne! Realizujemy go na trzech płaszczyznach artystycznych :

a) „Etap konkursowy” – w tym miejscu strukturalnym festiwalu, młode zespoły muzyczne, soliści, muzycy, oraz wszyscy, którzy mają coś wspólnego z występowaniem muzycznym, mogą się do nas zgłosić i starać o jedno z miejsc konkursowych. Decyzję o zakwalifikowanie się do festiwalu podejmują, profesjonalni muzycy, organizatorzy oraz publiczność.

b) „Etap pozakonkursowy” – oprócz młodych twórców zapraszamy również muzyków z większym doświadczeniem scenicznym. Ludzi, którzy wspólnie z Nami oraz setkami ich odbiorców zechcą podnieść palec w górę na znak poparcia idei tego festiwalu.

c) „Strefa Młodej Kultury” – miejsce na Festiwalu, w którym chcemy promować młodych malarzy, fotografików, reżyserów, twórców literatury, rzeźbiarzy itp. W trakcie trwania koncertów równocześnie odbywają się wystawy, pokazy twórczości tych młodych ludzi oraz spotkania z nimi samymi.

Mamy nadzieję, że z roku na rok, z edycji na edycję, ten festiwal będzie rósł w siłę. Pragniemy aby cały kraj krzyczał "Młodzi Górą!" Ale jak tego dokonać? Dzięki Wam! Bez Was, nie jesteśmy w stanie zrobić nic. To Wy jesteście najważniejsi w tym Festiwalu. Wy młodzi artyści, Wy doświadczeni muzycy, Wy przedstawiciele mediów, Wy samorządowcy i wreszcie Wy – czyli każdy kto zechce przyjść na festiwal i podnieść palec w górę na znak, że „Młodzi są Górą!”
KOORDYNATOR FESTIWALU- Mikołaj Gajda

Przejdź na nasz funpage
Kanał OPP Starogard Gdański
MRPS
Pobierz Informacje w formacie RSS
MRPS na Twitterze