Aktualności

Turniej charytatywny z okazji XXII finału WOŚP

 W dniu 12 stycznia 2014 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim odbył się doroczny, czwarty już, turniej charytatywny piłki nożnej 5-osobowej z okazji XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatorem turnieju jest Młodzieżowa Rada Powiatu Starogardzkiego, która po raz pierwszy zorganizowała go w 2011 r. Stał się on już stałym elementem wśród imprez, które odbywają się w stolicy Kociewia z okazji WOŚP. W turnieju wzięli udział radni działających w Starogardzie Gdańskim samorządów: Rady Powiatu Starogardzkiego, Rady Miasta Starogard Gdański, Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego i Młodzieżowej Rady Miasta Starogard Gdański.

 

 W ramach turnieju radni rywalizowali między sobą, rozgrywając mecze systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta, a radni włożyli dużo serca w sportowe zmagania. Była to też dobra okazja do sprawdzenia swojej formy, zwłaszcza dla członków „dorosłych” rad. Turniej wygrała drużyna Rady Powiatu Starogardzkiego, a kolejne miejsca zajęli radni Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego, miasta Starogard Gdański oraz Młodzieżowej Rady Miasta.

W trakcie turnieju odbyła się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie której radni złożyli datki na ten szczytny cel. Przygotowano także inne atrakcje; na początku imprezy wystąpiły zespoły dancehalla z Ogniska Pracy Pozaszkolnej: „Back it up” i „eSTiGi crew”, a członkowie grupy teatralnej OPP "Przystanek: Teatr" malowali dzieciom buzie.

Współorganizatorami turnieju oprócz uczestniczących w nim rad były także: Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Międzyszkolny Ośrodek Sportu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. W tym roku po raz pierwszy dołączyło do tego grona również Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne.
GALERIA ZDJĘĆ --->

Przejdź na nasz funpage
Kanał OPP Starogard Gdański
MRPS
Pobierz Informacje w formacie RSS
MRPS na Twitterze