Aktualności

MRPS na targach "Czas na Młodzież"

 W dniu 26 listopada b.r. przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego uczestniczyli w targach „Czas na Młodzież”, które odbywały się na terenach wystawienniczych Amber Expo w Gdańsku. Była to już druga impreza tego typu. W poprzedniej, która odbyła się w czerwcu b.r. MRPS również wziął udział.

 

Targi zgromadziły ok. 70 wystawców z terenu całego województwa pomorskiego, których oferta działalności skierowana jest do młodzieży. Ich status prawny oraz profil działalności był bardzo zróżnicowany, dzięki czemu udało się zgromadzić naprawdę szeroki wachlarz instytucji. Dla większości z nas była to pierwsza impreza tego typu oraz okazja do zapoznania się z ofertą zajęć dla młodzieży.

W czasie imprezy odbyło się również spotkanie nt. nowego projektu również pod nazwą „Czas na Młodzież”. Realizatorem projektu, który ma objąć młodzież całego województwa i który uzyskał już wstępną akceptację Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego jest Stowarzyszenie Morena, z którym współpracujemy już od wielu lat. W ramach projektu mają być realizowane między innymi działania dotyczące liderów młodzieżowych, Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego, Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego oraz karty Euro 26. Mogliśmy się również zapoznać z założeniami świeżo zaakceptowanego przez Komisję Europejską dużego programu dla młodzieży „Erasmus Plus”, który będzie obowiązywał od stycznia 2014 r. i zastąpi program „Młodzież w działaniu” oraz kilka mniejszych.

GALERIA ZDJĘĆ -->

Przejdź na nasz funpage
Kanał OPP Starogard Gdański
MRPS
Pobierz Informacje w formacie RSS
MRPS na Twitterze